Balayı Tatil Rehberi

Balayı yapmak isteyenler ana vatanımız olan Kıbrıs’ı tercih edebilirler. Kıbrıs’ın doğa güzellikleri ve eğlence mekanları sayesinde balayı tatili en güzle şekilde geçer. Kıbrıs balayı için en çok tercih edilen yerler arasında yer aldığından dolayı her yıl onlarca kişi balayını geçirmek için Kıbrıs’a doğru hareket eder ve tatil yaparlar. Özellikle eğlence mekanları sayesinde çiftler hem eğlenmekte hem de mutlu bir şekilde balayı yapmaktadırlar. Kıbrıs dışında balayı için Türkiye’de de seçilecek yerler bulunur. Türkiye’de bulunan yerler doğa güzellikleri, eğlence mekânları ve daha birçok açıdan farklılık gösterdiği için baylı günleri yurdumuzda da en güzel şekilde geçer.

Türkiye’de Tercih Edilecek Balayı Yerleri

Her yıl onlarca kişi yurt dışında bir yere gitmeye gerek duymadan balayı günlerini Türkiye’de geçirmektedirler. Çünkü Türkiye’de birbirinde farklı yerler sayesinde en güzel balayı tatili yapılabilir. Türkiye’de tercih edilecek balayı yerleri arasında;

  • Unutulmaz bir gece için huzur verici bir belde aramak isteyenler için Assos,
  • Doğayı seyrederek balayı yapmak isteyenler Göcek,
  • Romantik bir balayı yaşamak isteyenler Olimpos,
  • Peri bacaları ve balon turlarına katılmak isteyenler Kapadokya,
  • Hareketsiz geceler hareketli hale getirmek isteyenler Çeşme,
  • Kışın balayı yapmak isteyenler Uludağ

Gibi birçok mekan bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan bu yerler sayesinde balayı tatilinizi en güzel şekilde yapabilirsiniz.

Gideceğiniz Yeri Önceden Belirleyin

Balayı tatilinde zaman kaybetmek istemiyorsanız, gitmek istediğiniz yeri önceden belirlemelisiniz. Çünkü önceden belirlenen yer daha az zaman kaybına neden olduğundan dolay, balayı tatillerinin en güzel şekilde geçmesine yardımcı olmaktadır. Öncelikle kendinize bir harita oluşturarak gideceğiniz yerleri belirlemelisiniz. Daha sonra yer arama derdi olmadan tatil keyfinizi doyasıya en güzel yerlerde yaşayabilirsiniz.