Bodrum mu Kıbrıs Tatili Mi?

Bodrum mu Kıbrıs Tatili Mi?

Gerek şarkılarda, gerek sinemalarda adını sıkça duyduğumuz o meşhur Bitez ile ilgili hazırladığımız yazımıza hoş geldiniz arkadaşlar. Genel olarak başlarsak, Muğla ilinin ilçesi olan Bodrum’da bir mahalledir Bitez. Aslında geçmişi köydür. Çünkü tarihi kayıtlara baktığımız zaman 2012 senesine kadar köy olduğunu biliyoruz ve kanıtlar da bunu doğruluyor. 2012 senesinden sonra yapılan çalışmalar ve ön plana çıkan köy büyükleri, belediyenin bir oylama yapmasını sağlamış ve bu oylamadan sonra Bitez mahalle olmuştur. Mahalle statüsünü kolay almayan Bitez, bu statüden sonra daha da gelişmeye başlamıştır.

Bodrum Tatili Mi Kıbrıs Tatili Mi

Bodrum merkezine ortalama 8 km uzaklıkta bulunan Bitez, hava limanına ortalama 45 km uzaklıktadır. İzmir’in havalimanına ise 220 km uzaklıkta yer almaktadır. Aynı zamanda Dalaman hava limanına da 200 KM uzaklıkta yer almaktadır. Kendine has bir dokusu ve yeşili vardır. Hatta sırf bu yeşil dokusundan dolayı, en iyi korunan yeşil alan statüsüne bile sahiptir. Mavi bayraklı bir plaja sahip olan Bitez, sörf merkezi olmuştur artık. Çünkü gerek suyun dinginliği, gerek sosyal yaşam, insanları buna itmiştir. Haliyle de gayet keyifli, estetik ve bir o kadar da doğa ile iç içe bir sörf merkezi olmuştur. Zamanla daha da farklı durumlara dahil olan Bitez, kişiler için de oldukça önemli olmuştur.

Kıbrıs Tatili Nasıl?

Kıbrıs tatilinde özellikle şehirler arası tatillerden sıkılanlar, ya da yurt dışı deneyimini yaşamak isteyenler için bir tercih olabilir. Bu yüzden kimliğinizle rahatlıkla gidebilir ve tatilinizi yapabilirsiniz. Bodrum ve Kıbrıs üzerinden iki farklı yerleşim bölgesi olması sizi şaşırtmasın. Doğasının ve enerjisinin uyumlu olmasından dolayı bu örnekleri veriyoruz. Kıbrıs tatilinde en güzel seçimleri ve detayları tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Kolay sipariş ve hızlı bilet alma seçimleri ile işlemlerinizi rahatlıkla çözebilirsiniz.

Bodrum Tatili Mi Kıbrıs Tatili Mi