Cennetin Dünyadaki Hali: Kıbrıs

Cennetin Dünyadaki Hali: Kıbrıs

Tatil denilince akla hiç şüphesiz deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir. Kıbrıs işte bu üçlünün birleşip muntazam bir uyum oluşturduğu yerdir. Kıbrıs yılın neredeyse 300 günü güneş almaktadır. Üstelik yılın neredeyse her ayında Kıbrıs’ta denize girmek mümkündür. Kıbrıs üç tarafı masmavi ve berrak müthiş denizler ile çevrilidir. Kumsala gelecek olursak Kıbrıs’ın kumsalları tüm dünyada altın plajlar olarak nam salmıştır. Kıbrıs’ın plajları ve denizi o kadar temizdir ki koruma altına alınmış olan caretta caretta türü kaplumbağalar bile yumurtalarını bırakmak için Akdeniz’in bu güvenilir ve temiz sahilini seçmişlerdir. Çünkü bu plajlara hiç el değmemiş ve hiçbir şekilde de tahribata uğramamıştır.

Cennetin Dünyadaki Hali: Kıbrıs - Kıbrıs Doğası

Kıbrıs Tarihi Güzellikleri

Kıbrıs doğal güzellikleri ile olduğu kadar tarihi güzellikleri ve önemi ile de sık sık dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir adadır. Kıbrıs yüzyıllar boyunca birçok devlet tarafından ele geçirilmek istenmiştir. Akdeniz’in dört bir tarafını çevrelediği eşsiz doğal güzelliğe sahip bu adayı elde etmek için birçok devlet büyük mücadele örnekleri göstermişlerdir. Bu kadar yüzyılın sonucunda oldukça fazla tarihi eserler ve mimariler de kuşkusuz ülkedeki yerini bulmuştur. Eğer siz de tarihe meraklı iseniz Kıbrıs’a gelerek tarihin bırakmış olduğu bu izleri çok net bir şekilde gözlemleyebilir hatta tarih ile ilgili çok daha yeni şeyler keşfedebilirsiniz.

Cennetin Dünyadaki Hali: Kıbrıs - Kıbrıs tarihi mekanlar

Kıbrıs Konaklama

Kıbrıs’a geldiğiniz zaman konaklama problemi de yaşamazsınız çünkü Kıbrıs’ta kalabileceğiniz oldukça fazla yer vardır. Her çeşitte kalabileceğiniz yerler bulmak mümkündür. Bunlar bazen dağ manzaralı bazen deniz manzaralı hatta bazen denize sıfır konaklama noktaları olabilir. Bunun seçimi tamamen sizin isteklerinize kalmıştır. Kıbrıs otelleri lezzet, konfor, eğlence ve lüks anlamında diğer otelleri bir sıfır geride bırakmıştır. Ve sizlere daha önce hiçbir yerde deneyimlemediğiniz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Kıbrıs’a yolunuz düşerse eğer o eşsiz doğası içinde kendinizi rahatlatın. Doyasıya denize girin, güneşlenin ve kumsala uzanın. Daha sonra tarih ve çiçek kokan o dar sokaklarında bisiklet turu yapın. O muntazam manzarayı görmek için mutlaka yamaç paraşütü yapın. Son olarak da tatilinizin keyfini çıkarın.

Cennetin Dünyadaki Hali: Kıbrıs - Kıbrıs doğal güzellikleri