İstanbul’a Yakın Tatil Noktaları

Mega kent İstanbul’un kalabalığından ve stresinden kısa sürelide olsa uzaklaşmak isteyenler için İstanbul’a yakın çok güzel tatil yerleri vardır. Hafta sonu tatili için bile gidebileceğiniz ve yemyeşil doğası ve tertemiz denizi ile kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer olan Şile huzurlu bir ilçedir. Şile’ye bağlı Ağva beldesi nehir kıyısına kurulan doğa içi otelleri ile kuş cıvıltıları içinde tatil yapabileceğiniz bir yerdir. Yine İzmit’e bağlı Kefken, Kerpe ve Kandıra tatil beldeleri İstanbul’a yakın tatil noktalarıdır. İncecik kum plajları ve temiz denizi ile sakin tatil yerleridir.

İstanbul’a Yakın Tatil Noktaları

İstanbul’a Yakın Nerede Tatil Yapılır?

İstanbul’a en yakın tatil yerlerinden biri olan Beykoz’un şirin sahil köyü Riva İstanbul’a yarım saat uzaklıktadır. Plajı ve denizi ile deniz tatili yapabileceğiniz Riva’da doğa yürüyüşleri, nehirde balık avlamak, doğa içi sporları gibi birçok aktiviteye katılabileceğiniz güzel bir yerdir. İstanbul’a en yakın mesafede bulunan Polonezköy, Anadolu Feneri, Rumeli Feneri gibi nefes alabileceğiniz ve güzel manzaralar eşliğinde kafa dinleyebileceğiniz yerlerdir. İstanbul’dan biraz uzaklaşmak isteyenler için Sapanca Maşukiye, Sapanca Gölü ve Bolu güzel yerlerdir. Doğa sever çiftlerin balayı için de tercih ettiği Bolu gölleri görülmeye değer güzelliktedir.

İstanbul’a En Yakın Deniz Tatili  Nerede Yapılır?

Yoğun çalışma temposu nedeniyle fazla zamanı olmayan ve İstanbul’a yakın bir yerde deniz tatili yapmak isteyenler için Avşa Adası ve İğneada çok uygun olacaktır. Kıbrıs otellerini aratmayan lüks otellerin de bulunduğu adalarda harika bir tatil yapabilirsiniz. Temiz denizi ve kum plajları ile deniz keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Yine Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada İstanbul’a çok yakın olan deniz tatili fırsatı bulabileceğiniz yerlerdir. Denizin ve doğal güzelliklerin iç içe bulunduğu adalarda güzel bir tatil yapabilirsiniz.

İstanbul’a Yakın Tatil Noktaları