Kıbrıs Harikalar Diyarı

Kıbrıs Harikalar Diyarı

Tadı bambaşka olan yerlerden biri olan Kıbrıs’a yolunuz hiç düştü mü? Bu güzel Akdeniz ülkesinin tadını bir kez alan bir daha buradan vazgeçemiyor. Eğlence, tarih, kültür, tatil aradığınız ne varsa Kıbrıs’ta ona ulaşabilirsiniz. Uçaklı Kıbrıs paketleri ile hayalinizdeki Kıbrıs otelleri içinden seçeceğiniz biriyle birlikte ulaşım ve transfer hizmetini en ekonomik şekilde satın alabilirsiniz. Kıbrıs size tüm güzellikleriyle iyi gelecek.

Kıbrıs endemik türlere sahip doğası ile de dikkat çeken bir ülkedir. Adanın Kuzey bölgesinde bulunan Karpaz Milli Parkı bu çeşitliliği görmeniz açısından oldukça zengindir. Karpaz’a kadar gitmişken adanın en güzel denizinin bulunduğu yerde denize girmeden olmaz. Ayrıca Hristiyan alemi için önemli bir dini merkez olan Apostolos Andreas Manastırı’nı da mutlaka ziyaret edin. Burası Kıbrıs’ın en uç noktası olan Zafer Burnu’nda yer alır. Kıbrıs turları ile adanın güzelliklerini keşfetmekten geri kalmayın.

Kıbrıs Harikalar Diyarı

Kıbrıs’ın Tarihi

Kıbrıs’ın tarihi de M.Ö yıllara dayanır. Tarihi boyunca Venedikliler, Asurlular, Persler, İngilizler, Romalılar, Bizanslılar, Lüzinyanlılar gibi birçok milletin himayesi altına girmiş olan Kıbrıs, bu çeşitlilik sonucunda tarihi ve kültürel değerler bakımından da oldukça zenginlik kazanmıştır. Kıbrıs bugüne kadar bilmeyenler için sadece kumar ve eğlence ülkesi olarak bilinse de aksine ülkenin geçmişi derin izlerle doludur. Kıbrıs turları esnasında ülkenin her şehrine dağılan onlarca tarihi eser ve müze görülmelidir. Bunlar içinde; Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele İkon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Güzelyurt Müzesi, Soli harabeleri, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak,  St. Mamas Manastırı, Agia Napa, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi bazılarıdır. Kıbrıs dahası bir çok tarihi adrese ev sahipliği yapar.

Kıbrıs klasman ve kalite bakımından dünya üzerinde hatırı sayılır bir yere sahip olan otelleri bünyesinde barındırır. Hemen hemen her bütçeye uygun Kıbrıs oteli sizi bekliyor diyebiliriz. Kıbrıs otelleri size unutulmaz bir tatil deneyimini yaşatmak adına her türlü konfor ve lükse sahiptir. Uçaklı Kıbrıs paketleri ile muhteşem Kıbrıs deneyiminden yararlanmaktan geri kalmayın.

Kıbrıs Harikalar Diyarı