Kıbrıs İklimi Ve Kıbrısta Hava Durumu

Kıbrıs İklimi Ve Kıbrısta Hava Durumu

Merhaba sevgili Kıbrıs severler ve Kıbrıs’ta tatil planlayanlar. Bugünkü yazımızda Kıbrıs’a dair bilmeniz gereken detaylardan bahsedeceğiz. Kıbrıs hava durumu tatil için ne derece elverişlidir? Kıbrıs’ta ulaşım nasıl sağlanır? Gibi konulara değineceğiz.

Kıbrıs dört mevsim de tatil için elverişli bir iklime sahiptir. Kıbrıs yılın üç yüz günü de güneşli olan adada tatil yapmak için sadece yaz aylarını beklemenize gerek yoktur.

Kıbrıs İklimi Ve Kıbrısta Hava Durumu

Kıbrıs’a ulaşım alternatifleri neler?

Biliyorsunuz ki Kıbrıs denizaşırı bir ülke olduğu için ülkeye kara yoluyla direkt geçiş bulunmuyor. Ülkeye illaki kendi aracımla gitmek istiyorum derseniz Mersin’in Silifke ilçesine bağlı olan Taşucu Limanı’ndan Girne’ye düzenli olarak yapılan feribot seferlerini kullanabilirsiniz.

Kıbrıs İklimi Ve Kıbrısta Hava Durumu

Kıbrıs’a giderken pasaport gerekiyor mu?

Kıbrıs’a gitmenin en mantıklı yolu; hava yolu ile ulaşımdır. Özellikle uçaklı Kıbrıs paketleri ile hem Kıbrıs otelleri konaklamalarınızı hem de uçak biletlerinizi birlikte çok uygun bir fiyata satın alabiliyorsunuz.  Dahası Kıbrıs’a giderken pasaport gerekmiyor. Ülkenin tek havalimanı olan Ercan Havalimanına ülke dışındaki neredeyse tüm illerden uçuş var. Havalimanı konum olarak ülkenin başkenti Lefkoşa’nın biraz dışında olduğunda ulaşım seçenekleri de oldukça sınırlı. Ülkenin toplu taşıma ağı zayıf olduğundan ulaşım için ilk olarak uçağınızdan indikten sonra gideceğiniz yere kadar ekstra para ödememek için uçaklı Kıbrıs paketleri ya da uçak biletinizi aldığınızda transfer hizmetinin de bu paketlere dahil olduğundan emin olun. (Transfer dahil seçeneklerinde bir miktar daha fazla ödeme yaparsınız.) Transfer belirtmediyseniz Kıbrıs’ın Havaş’ı olan Kıbhas ile de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs İklimi Ve Kıbrısta Hava Durumu

Kıbrıs Araç Kiralama

Her daim ekstra bir seçenek olan taksiler ise tabi ki Kıbrıs’ta da mevcut. Eğer sürücü belgeniz varsa ve Kıbrıs’ta sadece otele bağlı kalmak istemiyorum, Kıbrıs’ın her yerini keşfetmek istiyorum diyenlerdenseniz Kıbrıs’ta araç kiralamak en akıllıca seçim olacaktır. Havalimanında bulunan araç kiralama şirketinden araç kiralayabilirsiniz. Kıbrıs’ta sürücülük yapacaklar için ekstra dip not; ülkenin trafik akışı İngiltere gibi soldan akıyor ve direksiyon da haliyle sağ tarafta bulunuyor. Bu yüzden trafiğe çıkarken ekstra dikkatli olmanızda fayda var.

Kıbrıs otelleri ve uçaklı Kıbrıs paketleri için avantajlı teklifleri yakalamak için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.

Kıbrıs İklimi Ve Kıbrısta Hava Durumu