Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Akdeniz’de bulunan üçüncü en büyük ada olma özelliğini taşımaktadır. Konumu olarak Kıbrıs adası Mısır’ın Nil Deltası’nın 400 km kuzeyi ve Yunanistan’ın yaklaşık olarak 770 km güneydoğusunda ve Suriye’nin 96 km batısında yer almaktadır. Coğrafi konum olarak Afrika, Avrupa, Asya’nın düğümlendiği yerde olan Kıbrıs 1960 yılında bağımsızlığa kavuşmuştur. Kıyılarda uzunluk 780 km ye ulaşmaktadır. Bilinen en önemli yerleşim şehirleri Girne, Lefkoşa, Güzelyurt, Gazi Magosa olarak sayabiliriz. Adada bulunan toprakların güney kısmı Kıbrıs cumhuriyeti tarafından yönetilmektedir. Ülkenin ekonomik gelirlerinin büyük çoğunluğu turizm işletmeleri sayesinde devam etmektedir.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

 

Yediden yetmişe herkesin bu harika adayı tatil için çok sık tercih ettiği görülmüştür. Yılın her mevsimi tatil için uygun olduğundan her dönem turizm aktif olarak devam etmekte olan bu adaya ilgi büyüktür. Adanın sahip olduğu harika Akdeniz manzarası, kültürel ve tarihi gezilecek yerleri uzun kıyı ve plajları sayesinde zengin bir adadır. Adaya giriş çıkış yapmakla ilgili vize ya da pasaport şartı bulunmadığından sadece nüfus cüzdanı ile gidilebilmektedir. Adaya vardığınızda girişte bir form dolduruluyor. Bu formu yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Ulaşım olarak dış hatlar uçak yolculuyla kısa sürede Türkiye’den yolculuk yapılabilmektedir.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs’ta iklim olarak Akdeniz iklimi özellikleri görülmektedir. Yazın sıcak ve kurak kışın ise yağmurlu bazen değişken geçmektedir. Trafik akışı soldan ilerlemekte olan Kıbrıs İngiliz kültürünün etkisinde kalmıştır. Yılın her dönemi tatil yapmayı planladığınız bu adada bütçenize göre çok sayıda Kıbrıs otelleri bulunmaktadır.  Kıbrıs otelleri birçok tatil ve seyahat tutkunlarının da merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Genellikle büyük beş yıldızlı otellerinde her çeşit faaliyete uygun yapılanmalar organize olmuş ve tatile gelen insanların çok çeşitli yönlerden güzel bir tatil geçirmesi hedeflenmiştir. Muhteşem doğa güzellikleri, tarihi ve kültürel mirasları, farklı lezzetlerin keşfedileceği mutfağıyla tatil için oldukça uygun bir adres olan Kıbrıs ülkemize çok yakın olması nedeniyle kolay ulaşımı sayesinde çok sayıda turist adaya gidip tatilin keyfini çıkarmaktadır. Kıbrıs otelleri hakkında ve nerelerde hangi otellerin bulunduğuyla ilgili internet üzerinden araştırma yapabilir seyahatinizi organize edebilirsiniz.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri