Tatilde Gündüz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınların vazgeçemediği şeyler arasında belki de birinci sıradadır makyaj. Peki, makyaj yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Neyi yanlış neyi doğru yapıyorsunuz? Gündüz makyajı hakkında detaylı bilgi sahibi olduğunuzda siz de tatil yapmak için gittiğiniz bölgelerde dikkatleri üzerine çekebilir ve parterinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

Gündüz Makyajında Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

Özellikle balayı çiftleri için tatilin her bir detayı özel ve güzel olmalıdır. Bu nedenle gerek beyler gerekse de hanımlar bu konuda son derece dikkatli ve seçicidir. Gündüz makyajı yeni derse başlamaya benzer. Gündüz yapılan makyaj enerjik, sağlıklı ve canlı görünmek için tercih sebebidir. Makyaj yaparken yüz hatları saç, göz ve ten renginize uyumlu olması en birinci kuraldır. Gün Işığı cildimizdeki tüm sorunları, kusurları ortaya çıkarır. Bu yüzden bilinçli makyaj yapılmalıdır. Aksi takdir de yapılan makyaj ciltteki kusurları daha çok göz önüne serecektir. Gündüz makyajında fondöten ve pudra sürmekten kaçınılmalıdır. Gün ışığında fondoten maskemsi bir görünüşe neden olur, ilerleyen saatlerde ise yorgun bir ifade yerleşir yüzünüze!! Ancak cildin solgun, lekeli, sivilceli ve gözaltı morluklarım var diyorsanız, daha ince yapıda  ürünler kullanılmalıdır. Günümüzde yeni çıkan BB fondöten ve kremleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Cildi yağlı olan kadınlar içinse transparan pudralar tek tercih sebebi olmalıdır.

Cildinize bu tavsiyelerimizi uyguladıktan sonra sıra göz makyajınıza gelmektedir. Gündüz makyajınızda koyu ve gölgelerden kaçınmanız gerekir. Farı göz ve ten renginize uygun doğal tonlarda seçmelisiniz. İsteğe  göre eyeliner de kullanabilirsiniz. Rimel ise olmazsa olmazıdır göz makyajının. Gözleri belirginleştirir ve ışıldamasını sağlar. Yani olmazsa olmazlardandır. Tatil planlarında hanımlar için makyaj ve güzellik son derece önemli olduğu kadar tatil bölgesinin seçilmesi de son derece önemlidir. Balayı için en ideal adresler arasında Kıbrıs son yıllarda dikkatleri üzerine çekmektedir. Siz de Kıbrıs da güzel bir tatil planlaması yapabilirsiniz.