Tatilde Hangi Saatlerde Denize Girilmeli?

Yaz ayları demek; sıcak demek, deniz demek, serinlemek demektir. Ve bu anlamda ilk adresler plajlar ya da oteller olmaktadır. Yaz sıcaklığı, denizi ve havuzu ile keyif denildiğinde Ege ve Akdeniz sahilleri her zaman öncelikli yerlerdir. Tatil aslında her yerde güzeldir ama üç tarafı denizlerle çevrili güzel bir ülkede yaşıyor olmanın farkındalığı ile güney sahilleri olmazsa olmazdır.

Tatilde hangi saatlerde denize girilmeli sorusu çoğu zaman özellikle çocuklar dünyasında dikkat edilmeden atlanılan bir durum halindedir. Tatilde güneş altında kalmanın bir zamanı olduğu gibi denize girmenin ve denizde kalmanın da bir zamanı vardır. Özellikle 1 saatten fazla denizden kalındığında cilde zarar başlamaktadır.

Deniz Ve Güneş Işınları Hangi Saatlerde Zararlıdır? 

Denizde olmak demek güneş ışınlarından uzak durmak değildir aksine aşırı güneşe maruz kalmak demektir. Dolayısıyla bu durumda ciltte yanıkların oluşması demektir. Diğer yandan denizde belki havuz kadar olmasa da enfeksiyon hastalıklarına da yakalanmak mümkündür. Öğle saatlerinde denize girmek tehlike arz eder.

Hangi Saatlerde Denize Girilmeli

Denizde Fazla Kalmak Enfeksiyon Kapma Risklerine Neden Olur?


Denizde 1 saatten fazla kalmak ciltte kuruluğa sebep olur. Enfeksiyon kapma riskleri yaşanabilir. Bu da yaz ishallerine sebebiyettir. Öğle saatleri denizde kalmak özellikle çocuklar açısından son derece tehlike arz eder. Korunmalı olunmasının yanı sıra güneş ışınlarının dik olduğu saatlerde denize kalınmamalıdır.

Kıbrıs denildiğinde tarihi geçmişi ya da farklı kültürlerin etkisinde olmanın özelliğini taşımasından dolayı her zaman tercih edilir. Özellikle Akdeniz yemeklerinin lezzetlerinin tadılması olsun, coğrafi konumu sebebi ile farklı noktaları olsun, kalınacak çeşitli seçenekleri ile olsun harika bir tatilin yaşanacağı yer sıfatını taşır.

Balayı alternatifi olarak Kıbrıs ta konaklamak için birçok sebep vardır. Balayına çıkan bir çift için aranılan şey huzurdur. Çünkü stresli bir düğün karmaşasından çıkılmıştır ve artık sessizliğe hasret haldedirler. İşte bu noktalara cevap verebilecek özelliklere sahip olan Kıbrıs misafirlerine kucak açmayı çok iyi bilen bir tercihtir.

Hangi Saatlerde Denize Girilmeli