Tatilin Kalbi Bu Yıl Kıbrıs’ta Atıyor

Tatilin Kalbi Bu Yıl Kıbrıs’ta Atıyor

Kıbrıs hepimizin bildiği üzere dört tarafı da muhteşem berrak mavi suya sahip denizler ile kaplanmış bir kara parçasıdır. Yani Kıbrıs Akdeniz’in en büyük üçüncü adasıdır. Bir ada olarak Kıbrıs çok çeşitli doğal elementleri bir arada bulunduran bir ülkedir. Kıbrıs’ta geçerli olan para birimi Türk Lirası’dır. Kıbrıs’ta yılın üç yüz günü güneşli geçmekte ve yılın neredeyse her zamanı denize girilebilmektedir. Kıbrıs çok ılıman bir iklime sahiptir. Kıbrıs iklimi açısından bakılınca da tam tatil yapmaya uygun bir yer olmuştur. Kıbrıs’ta çok sevilen yabani orkidenin otuzdan fazla türü yetişmektedir.

Tatilin Kalbi Bu Yıl Kıbrıs’ta Atıyor - Kıbrıs Tatili

Kıbrıs Tarihi Yerler

Kıbrıs gördüğünüz üzere sadece kumarhane ve gece hayatından ibaret bir yerleşim yeri değildir. Kıbrıs yıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hepsinden pek çok izler ve eserler taşıyan tarih açısından da çok önemli bir adadır. Kıbrıs dokuz bin yıllık tarihin izlerini hala bugün bile üzerinde taşımaktadır. Kıbrıs’a geldiğinizde genel kültürünüze katacağınız pek çok yeni bilgi olacaktır. Herkesin merak ettiği Namık Kemal’in Vatan Yahut Silistre oyunundan sonra sürgün edildiği o zindanı bile ziyaret etme fırsatını ele geçirebilirsiniz. Girne kalesini hatta eskiden katedral olarak inşa edilmiş olan bugünkü Selimiye Cami’sini de ziyaret edebilirsiniz. Üstelik Lefkoşa’ya gidip çok ünlü Büyük Han’ı da ziyaret edebilirsiniz. Lefkoşa da konaklayabilirsiniz.

Tatilin Kalbi Bu Yıl Kıbrıs’ta Atıyor - Kıbrıs plajları

Kıbrıs’ta kalacağınız süre boyunca birçok yeri gezmenizi ve tarihin her türlü eserine ve izlerine tanıklık etmenizi sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Kıbrıs’ta her şeyden uzak sinirden ve stresten uzak bir tatil geçirebilirsiniz. Vaktinizin birçoğunu plajda ya da doğa yürüyüşlerinde geçirebilme şansınız da var. Lefkoşa, Girne bunlar mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında en popüler olanlardan birkaçıdır. Kıbrıs’ta kalabileceğiniz yeri de tamamen kendi tarzınıza uygun seçme şansınız da vardır. Kıbrıs otelleri müşterilerine birçok alanda sınırsız hizmet sunmaktadır. Hem lezzet hem konfor hem lüks hem de eğlence açısından beklediğiniz her şeyi Kıbrıs otellerinde bulmanız mümkün. Çünkü her şey sizin burada tatilinizi en iyi şekilde geçirmeniz için tasarlandı.

Tatilin Kalbi Bu Yıl Kıbrıs’ta Atıyor - Kıbrıs sahilleri