Tatilin Ucuz Yolu “Erken Rezervasyon ve Tatil Turları”

Yaz tatili, kış tatili, kaplıca tatili, yurt dışı tatili için plan yaparken önünüze birçok engel çıkabilir. Örneğin sizin plan yaptığınız gün için otelde yer olmayabilir ya da istediğiniz odalar çoktan dolmuş olabilir veya oda fiyatları iki gün öncekine göre farklılık gösterebilir. Yolculuk için artı bir ücret alınır veya kendi özel aracınızla gidecekseniz, yorgunluktan ilk gün hiçbir şey yapacak haliniz olmayabilir, otelin hizmet konsepti size uymayabilir vb. gibi daha birçok örnek verebiliriz.

Tatilinizi-Renklendirmenin-ipuclari2

Kısacası düşünmeniz gereken çok fazla konu var. Tatil turları da zaten, bu konuları en aza indirgemek için yapılmaktadır. Siz nerede kalacağınıza veya nasıl gideceğinize, hangi otellerde kalacağınızı sizin yerinize ayarlayan bir hizmettir. Tabi ki siz de bunları biliyorsunuzdur. Ama bir güzellik var ki; genellikle turlar daha uyguna gelmektedir. Örneğin 6 gece 7 günlük bir Karadeniz Turu’na katılıyorsunuz. Tur içinde birden çok farklı otelde kalacaksınız. Siz yine aynı günler ve yine aynı otellere bireysel olarak gitmeye kalkarsanız çıkan fiyatı görünce oldukça şaşıracaksınızdır. Bunun sebebi ise, tur firmalarının oteller ile yaptığı anlaşmalardan kaynaklanmaktadır. 

Yurt Dışı Tatil Turları

Tek-Basina-Tatile-Gitmek-isteyenlere-oneriler5

Özellikle yurt dışı tatili yapmak isteyenler kesinlikle ve kesinlikle tatil turlarına göz atmalısınız. Hem birçok yer görme şanısınız hem de daha ucuza gitme şansınız oluyor. Birçok tatil firması yıl içerisinde çok sayıda tatil turu yapmaktadır. Firmaların internet sitelerinde bakarak ya da yüz yüze konuşarak tur takvimini inceleyebilir ve en uygun tatili bulabilirsiniz. 

Ekonomik Tatil Turları

Tatilinizi-Renklendirmenin-ipuclari5

Tatil turlarının da fırsatları olabiliyor, bunları da araştırmaktan geri kalmayın. Ekonomik Tatil Turları başlığı altında kısa veya uzun konaklamalı turlar seyahatinizi daha ekonomik hale getirebilir. Yeni evliler için fırsat niteliğindeki Balayı Turları ya da vizesiz tatil turları, emin olun tatil bütçenizi büyük ölçüde rahatlatıyor. 
Son olarak turların olmazsa olmazı nedir? Tabi ki ultra lüks gemiler ile masmavi denizin ve ufkun buluştuğu eşsiz manzarayı izleyebileceğiniz Gemi Turları. Bu Yunan Adaları Turu veya Baltık Turu olabilir, denizin keyfini doyasıya çıkarabilir sonrada yanaştığınız limanda değişik kültürleri, bölgeye has yemek yiyerek güzel bir tatil geçirebilirsiniz.