Ucuza Bir Tatil Hayal Değil | Kıbrıs’ın Ekonomik Otelleri ve Fiyatları

Tatil, tüm yılın yorgunluğunu üzerimizden atabildiğimiz ve hevesle beklediğimiz bir dönem. Bu dönemi de en güzel şekilde geçirmeyi sonuna kadar hak ediyoruz. Ancak özellikle son zamanlarda tatil yapmak lüks olmaya başladı. 

Oteller, ihtişam ve gösteriş kulvarında birbirleriyle yarışır oldu. Haliyle bu yarış sonucunda fiyatlar arttı. Ancak ekonomik bir tatil yapma olanağınız hala mevcut. Biraz lüksten biraz da gösterişten fedakarlık yaparak oldukça ucuza tatil yapabilirsiniz. Sizler için tatilin anavatanı sayılan Kıbrıs’ta ucuz bir tatil yaşayabileceğiniz aynı zamanda da ziyaretçileri tarafından yüksek oy alan 10 oteli listeledik. 

Kıbrıs’ın Ekonomik Otelleri ve Fiyatları

Rose Gardens Holiday Village

Rose Gardens Holiday Village

Girne Lapta bölgesinde ve Kıbrıs’ta mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunan Girne Kalesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunan Rose Gardens, “Yarım Pansiyon” konseptiyle hizmet vermektedir. Tesiste iki adet yüzme havuzu, spor salonu, yeşillikler içinde bahçesi ve terası bulunmaktadır. Ayrıca muhteşem dağ manzarasına sahiptir. Rose Gardens Holiday Village’ın gecelik fiyat 85 TL’den başlamaktadır. 

Club Alda Hotel

Club Alda Hotel

Girne’nin Lapta bölgesinde yer alan tesiste, bungalow ve standart olmak üzere toplamda 19 odası bulunmaktadır. Beşparmak Dağları’nın eşsiz manzarasını dalıp gidebileceğiniz otel, Kıbrıs’ın en iyi butik otelleri arasında yer almaktadır. “Yarım Pansiyon” konseptiyle misafirlerini ağırlayan Club Alda Hotel’in gecelik fiyatı 87’tl’den başlamaktadır. 

Bare Hill Holiday Village

Bare Hill Holiday Village

Girne Alsancak bölgesinde bulunan tesis 2003 yılından beri hizmet vermektedir. Resmen doğanın rehin aldığı otelde, 7 adet Dublex Villa ve 21 adet standart tipi ile toplamda 28 odası bulunmaktadır. Tesis içerisinde yüzme havuzu, yürüyüş yolları ve kaliteli hizmeti ile misafirlerini “Oda & Kahvaltı” konseptiyle ağırlamaktadır. Bare Hill Holiday Village’nin gecelik fiyatı 104 TL’den başlamaktadır. 

Oasis Hotel 

Oasis Hotel

22 standart ve 8 bungalow tipinde toplamda 30 odası ile hizmet veren Oasis Hotel, Girne şehir merkezine 2 kilometre mesafede konumlanmıştır. Diğer otellere ekonomik otellere göre daha teknolojik olanakları daha fazladır.  Yüzme havuzu ve terasında şehir manzarası ile Oasis Hotel “Yarım Pansiyon” konseptiyle hizmet vermektedir. Otelin gecelik fiyatı 108 TL’den başlamaktadır. 

Lapida Garden Hotel

Lapida Garden Hotel

Girne Lapta’da bulunan Lapida Garden Hotel, yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz bir tesis diyebiliriz. Bahçesinde, meyveleri dalından koparıp yiyebileceğiniz ağaçların bulunduğu, hanımeli ve turunçgillerin enfes kokusunu hissedebileceğiniz, hamaklarda gökyüzüne bakarak uykuya dalabileceğiniz huzur dolu bir yer. Beşparmak Dağları’nın yamacında bulunan tesis “Yarım Pansiyon” konseptiyle hizmet vermektedir ve gecelik fiyatları 110 TL’den başlamaktadır. 

Sea Life Long Beach Hotel

Sea Life Long Beach Hotel

Kıbrıs’ın en iyi butik otelleri listesinde mutlaka kendine yer bulan Sea Life Long Beach Hotel, Bafra’da yer almaktadır. Yetişkin ve çocuk yüzme havuzlarının bulunduğu, ferah ve geniş odalara sahip tesis denize 500 metre mesafede konumlanmaktadır. Farklı tiplerde 55 odası bulunan otel, isteğe göre “Oda & Kahvaltı” ve “Yarım Pansiyon” konseptiyle hizmet sunmaktadır. Sea Life Long Beach Hotel’in gecelik fiyatı 114 TL’den başlamaktadır. 

Mountain View Hotel

Mountain View Hotel

Girne’de Beşparmak Dağları’nın muhteşem manzarası eşliğinde sessiz ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız, Mountain View Hotel’e bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. “Oda & Kahvaltı” konseptiyle hizmet veren tesis içerisinde, standart ve villa tipinde odalarda konaklamayı seçebilirsiniz. Geniş bir yüzme havuzuna sahip Mountain View Hotel’in gecelik fiyatı 124 TL’den başlamaktadır. 

Altınkaya Resort

Altınkaya Resort

Tatil köyü tarzında bir Kıbrıs tatili arıyorsanız, Altınkaya Resort beklentilerinizi tamamen karşılayacaktır. Bungalow, villa ve standart oda tipleri bulunan tesis içerisinde 2 adet açık yüzme havuzu, yeşil rengin hüküm sürdüğü bahçeleri ve manzarasıyla hem ekonomik hem de keyifli bir tatil için her şey bulunmaktadır. Altınkaya Resort “Yarım Pansiyon” konseptiyle misafirlerini ağırlamaktadır ve gecelik fiyatı 128 TL’den başlamaktadır. 

Bella View Art Boutique Hotel

Bella View Art Boutique Hotel

Adeta tablo gibi manzaralara şahit olabileceğiniz Bella View Art Boutique Hotel, Girne’de yer almaktadır. Bir tarafında ihtişamlı Beşparmak Dağları diğer tarafında göz alabildiğine mavi denizi seyredebileceğiniz eşsiz güzellikte bir tesis. Bella View Art Boutique Hotel’in farklı tiplerde toplam 21 odası bulunmaktadır. Otel içerisinde mini golf sahası, yüzme havuzu, sauna ve masaj salonu yer almaktadır. “Yarım Pansiyon” konseptiyle hizmet veren otelin gecelik fiyatı 130 TL’den başlamaktadır. 

Riverside Holiday Village

Kıbrıs’ın 2 Çocuk Ücretsiz Aile Otelleri - riverside holiday village havuz

Girne’nin en güzel yerlerinden biri olan Alsancak mevkiinde bulunan Riverside Holiday Village, modern ve klasik mimarisi ile dikkat çeken oteller arasındadır. Toplamda 286 odası bulunan tesiste, 3 adet açık havuz, 4 adet su kaydıraklı havuz ile ailelerin en çok tercih ettiği oteller arasındadır. Çocuklu ailelerin tercih etmesinin bir diğer sebebi ise 0 ile 6 yaş arasındaki 2 çocuktan ücret alınmamaktadır. Listedeki diğer otellere göre daha büyük sayılan Riverside Holiday Village’in gecelik fiyatı 136 TL’den başlamaktadır. 

Kıbrıs ekonomik otelleri arasından kendinize uygun olanı mutlaka bulabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var, burada yazdığımız fiyatlar tatilinizi planladığınız döneme göre değişkenlik gösterebilmektedir. 
Tatiliniz için Kıbrıs ekonomik otelleri arasından birini seçer ve bir de erken rezervasyon fırsatlarını yakalarsanız, ucuza bir tatil yapmanın zor olmadığını siz de fark edeceksiniz.