Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler

Vizesiz ülkelerin sayısı gittikçe artıyor ve bu da yurt dışında tatil yapmak veya gezmek isteyenler için iyi bir avantaj. Bu ülkelerde farklı kültürlerden farklı insanlarla tanışabilir, arkadaş edinebilir ve dilinizi geliştirebilirsiniz.

Kıbrıs gezmek ve eğlenmek için güzel bir yer, ancak bir değişiklik yapıp vizesiz olan ülkeleri görmek isteyenler daha hesaplı bir seyahat geçirebilirler. Her mevsimde bir başka güzel olan vizesiz ülkelere seyahat etmek için hazırlıklarınıza şimdiden başlayabilirsiniz.

Vizesiz Ülkelerde Tatil?

Arnavutluk, balayı tatiline çıkmak isteyenler için görülmeye değer eşsiz yerleriyle hem ucuzluk hem de gezi için harika bir ülke. Ayrıca gezilebilecek birçok şehri ve eğlence yerlerine sahip olan bu ülkede müthiş bir tatil deneyimi sizi bekliyor.

Makedonya, kültürel ve tarihi özellikleriyle tarih severler için mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden biridir. Vizesiz olması da tatilinizi daha hesaplı kılacaktır. Sırbistan, huzur arayanların gidebileceği ve güzel vakit geçirebileceği vizesiz ülkelerdendir.

Hareketli gece hayatı ve doğal güzellikleriyle Ukrayna’ya arkadaşlarınızla gidebilir ve unutamayacağınız bir gezi yaşayabilirsiniz. Misafirperverliğiyle bilinen Moldova Avrupa’nın en fakir ülkelerinden biridir; ancak nehirleri ve doğa harikaları görülmeye değer.

Yeni insanlar tanımak ve yeni yerler keşfetmek isteyenler için vizesiz olan Kosova yeni bir ülke olmasının yanında turizm açısından çok zengin. Yeni lezzetler deneyebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Karadağ, güzel kumsallarıyla size doğal güzelliklerini vizesiz olarak görme şansı veriyor. Doğa sporlarını bu ülkede gerçekleştirmek mümkün. Bosna-Hersek turizm açısından zengindir ve vizesiz olarak gidip tarihi yerlerini görüp gezebileceğiniz ülkelerden biridir. Andorra ve Andorra Prensliği  tatil yapmak isteyenleri vizesiz olarak kendi ülkelerinin güzelliğini görmeye davet ediyor. Ailenizle veya arkadaşlarınızla vizesiz ülkelere gidip birlikte gezerek ve tatilin tadını çıkararak eğlenebilirsiniz.