Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaz ayları geldiğinde hemen hemen pek çok kişi belli mevsimlerde tatil hazırlığına başlar. Tatil hazırlığı içerisinde yaz alışverişi de dahil olan kıyafetler nelerdir gibi konular çözeme kavuşmayı bekleyenler arasında yer alır. Öncelikli olarak mayo seçimi de bunların başında gelen konulardandır. Mayo seçimi yaparken belli başlı kuralları dikkate almak pek çok kişi için önemli bir konudur. Özellikle plajda hem güneşlenirken hem de yüzerken rahat bir mayo seçiminin önemi büyüktür. Eğer uzun boylu iseniz daha sportif mayoları seçebilirsiniz. Hem daha rahat hissettiriyor hem de kullanımı son derece kolay oluyor. Eğer mayo giymek isteyen kişinin kilo problemi varsa toparlayıcı mayolar imdadına yetişiyor. Artık pek çok firma fazlalıkları gizleyen ve daha fit görünüm sağlayan tasarımlar üretiyor. Doğru bir mayo seçimi için en önemli konu ise kişinin vücut tipini daha iyi tanıması olarak adlandırılıyor.

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?

Her türlü kıyafet için vücudun yapısını tanımak gerekiyor. Nasıl bir vücut hattına sahip olduğunu bilmek görsel görünüm için en önemli detayların başında geliyor. Mayo seçimi yaparken de bu durum son derece önemli olan konulardan biridir. Eğer armut tipli bir vücut tipine sahipseniz buna göre mayo seçimi yapılması gerekiyor. Şort özelliği olan mayolar daha doğru tercih olarak gözüküyor. Eğer ters üçgen bir vücuda sahipseniz toparlayıcı ve atletik tarzda mayoları kullanmak mümkün olabiliyor. Elma tipi vücut tipinde ise daha bol kesim ve enine çizgili tasarımları kullanmak daha doğru bir seçim oluyor. Eğer kum saati gibi bir vücut şekli söz konusu ise daha küçük desenli ürünleri kullanmak doğru bir tercih oluyor. Özellikle balayı zamanlarında da eğer tatil seçeneği deniz ve havuz olan bir yer için yapılmışsa bu tarz seçimler daha çok önemseniyor. Bunun için önceden mayo ya da bikini modelleri hakkında bilgi edinmek faydalı bir seçenek gibi görünüyor.

Bu Yaz Mayo Modelleri Nelerdir?

Bu senenin mayo modelleri genelde daha renkli ve bir o kadar da sade tasarımlar olarak belirlenmiş. Özellikle bu yaz siyah ve beyaz rengin üstünlüğünü her yerde görmek mümkün. Bunun yanı sıra daha çok üst modellerde ise geniş bir ışıltı hakimiyetini görmek mümkün oluyor. Daha payetli desenler bu aşamada kendini gösteriyor. Bu sene yine her dönemin vazgeçilmezleri ise şort modeli olan mayolar olarak görünüyor. Özellikle Kıbrıs modası olarak tarif edilen renkli mayo ve mayokinileri de plajlarda sıkça görmek mümkün görünüyor.