Yaz Ayında Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı gerek kışın kuru rüzgarından yazın ise güneşten ve denizin tuzundan korumak gerekir. Saçlar deniz suyundan sertleşerek yapısının bozulduğu görülür. Yaz geldiğinde sıcak bölgelere tatile gidenlerin saçlarının bakımına da dikkat etmeleri gerekir. Özellikle Akdeniz adası olan Kıbrıs gibi yerlerde tatil yapan insanlar güneşten ve denizden saçlarının yıpranmasından şikayetçi olabilirler bu nedenle tatile gittiğinizde ya da gitmeden bazı tedbirler almanızda fayda vardır. Saçlarınıza doğal bakım ve bazı bakım ürünlerini kullanarak gereken korumayı sağlayabilirsiniz. Saçlarını öncelikle tuzlu suya girmeden önce yıkamanız tavsiye edilir yıkadığınızda daha az tuz alımı olacağından fazla tuzdan saçlarınız hasar görmez.

Saç Kremi Saçlarınızı Koruyun  

Duş alırken mutlaka saçlarınızı kremleyin. Bu işlem sayesinde saçınızı korumakta olan tabaka ile saçlarınız zararlı maddelerden kendini koruyacaktır.

Bone Kullanımı  

Saçları denizin tuzundan korumak için bone takarak ta saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Saçlar İçin Ceviz Yağı Kullanın

Ceviz yağı saçları korur beslenmesinde yardımcı olur. Tatilde yanınızda bulundurabileceğiniz ceviz yağını saçlarınıza sürerek denizin tuzundan koruyabilirsiniz. Boyalı saçlar için koruyucu bakım kremleri argan yağı ve bazı bitkisel ürünleri kullanarak saç bakımınızı yapabilirsiniz. Saçlarınızın yumuşak olmasını istiyorsanız saç kremlerini kullanmalısınız. Şekillendirici olarak kullanılan deniz spreyleri saçları şekillendirse de oldukça sertleştirdikleri için fazla tercih edilmez. Tatile gidenler ve balayı için tatil planları yapanlar için saçlarının yazında güçlü ve sağlıklı olmalarında yardımcı ürünleri kullanarak saçlarına form kazandırmaları mümkündür. Saçlarınızı korumak için başınıza uygun şapkaları kullanabilirsiniz. Özellikle deniz ve havuz sonrasında saçlarınızı bakım şampuanı ile yıkayarak koruyucu kremlerle bakımını yapmanız önerilmektedir. Canlı ve ipeksi saçlarınızın için gereken bakımı yaptığınızda saçlarınız sağlıklı kalacaktır. Saçlar için bir bakım yağı da jojoba yağıdır. Jojoba yağı ile saçlarınızın havuz ve deniz sonrası bakımını yapabilirsiniz.